Salony podologiczne

Ekspresowa wysyłka

Darmowe próbki

Doradztwo

Onycholiza paznokci – jak sobie z nią radzić?

poradnik

Czy zaobserwowałeś, że Twoja płytka paznokciowa zaczyna odklejać się od łożyska lub na jej boku pojawiły się białe plamki? Takie objawy mogą wskazywać na onycholize paznokci. Zobacz, na czym polega ten problem i poznaj metody radzenia sobie z nim.

Czym jest onycholiza?

Onycholiza jest chorobą paznokci. W jej wyniku płytka paznokcia zaczyna odklejać się od łożyska. Wśród najpopularniejszych przyczyn tego zjawiska wymienia się m.in.: urazy paznokci, alergię na kosmetyki stosowane do pielęgnacji paznokci, zbyt ciasne buty. Nierzadko onycholiza to objaw innych chorób, np. łuszczycy albo grzybicy paznokci. Czasem odklejanie się płytki paznokciowej to reakcja organizmu na przyjmowane leki.

Nierzadko onycholiza może świadczyć o zakażeniu drożdżakami. Niekiedy zdarza się, że współwystępuje z innymi schorzeniami, np. chorobą tarczycy albo cukrzycą.

Onycholiza może pojawić się także wtedy, gdy organizm ma za mało witamin oraz minerałów, np. wynikać z niedoboru żelaza.

Jakie są objawy onycholizy?

Onycholiza to choroba, która przede wszystkim objawia się odklejaniem płytki paznokciowej. Paznokieć – w jej wyniku – zaczyna łuszczyć się od podłoża w górę. Choroba powoduje, że kolor płytki paznokciowej zmienia się. Paznokieć może stać się zielonkawy, purpurowy, biały, szary albo żółty. Z reguły onycholizie nie towarzyszą dolegliwości bólowe.

Sposoby leczenia onycholizy

Pierwszym krokiem w leczeniu onycholizy jest udanie się do specjalisty (podologa) w celu rozpoznania choroby. Po badaniu i obejrzeniu paznokci kompetentna osoba może określić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z onycholizą. W następnym kroku bardzo istotne jest ustalenie przyczyn pojawienia się tej choroby.

Czasem wystarczy konsultacja u podologa. Jeżeli jednak onycholiza ma tendencję do nawracania, podolog wskaże, by skorzystać z pomocy lekarskiej. Onycholiza może świadczyć o innych problemach, np. o łuszczycy albo o łuszczycowym zapaleniu stawów.

Onycholizę można leczyć, stosując preparaty działające miejscowo. O ostatecznym sposobie leczenia onycholizy warto porozmawiać z podologiem lub z lekarzem, np. z dermatologiem.

Poniżej przedstawiamy preparaty, które warto włączyć do procesu leczenia onycholizy. W razie wątpliwości, np. co do skuteczności leczenia, zawsze należy skontaktować się ze specjalistą. To do podologa powinno w tym zakresie należeć ostatnie słowo.

Arkada serum kolagenowe do paznokci – wylecz onycholizę

W przypadku onycholizy warto sięgnąć po preparat do pielęgnacji i odbudowy paznokci Arkada serum kolagenowe do paznokci 11 ml. Serum składa się z różnych substancji, z których każda wykazuje działanie niezbędne w procesie leczenia paznokci. Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne. Teina, którą zawiera olejek herbaciany, bierze czynny udział w procesie odbudowy tkanek. Olejek zatem skutecznie oczyszcza i zapobiega zakażeniom.

W serum znajduje się również kolagen, który regeneruje oraz wzmacnia paznokcie. Natomiast gliceryna, kolejny składnik serum, sprawia, że kolagen oraz olejek z drzewa herbacianego, znacznie łatwiej przenikają do głębszych warstw naskórka.

Najlepsze efekty stosowania tego środka preparatu po regularnym stosowaniu go dwa razy dziennie. Już po kilku dniach od stosowania można zauważyć pierwsze zmiany na płytce paznokcia. Jednakże ze względu na dłuższy proces odrastania paznokci, całkowity okres leczenia jest rozciągnięty w czasie.

Krem Podopharm ONYGEN – preparat z recepturą chronioną prawem patentowym

Inny, warty uwagi, preparat to Podopharm ONYGEN krem 20 ml. Jego receptura jest chroniona prawem patentowym. Jego stosowanie zaleca się w leczeniu onycholizy, w przypadku regeneracji łożyska osłabionych paznokci stóp i rąk. Produkt jest bezpieczny dla diabetyków, co oznacza, że osoby z cukrzycą mogą sięgnąć po niego bez obaw. Oczywiście – jako, że cukrzyca to bardzo podstępna choroba – wcześniej cukrzyk powinien stosowanie każdego preparatu skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

W kremie Onygen znajduje się taki składnik jak colostrum bovinum z tłuszczem w stężeniu 40 procent. Krem jest bogaty w witaminę A, D, E, a także witaminy z grupy B. Preparat zawiera także olej rokitnikowy, który działa wzmacniająco na paznokcie oraz wykazuje działanie antybakteryjne.

Z kolei inny składnik kremu, jakim jest olej z awokado, powoduje, że paznokcie są bardziej wygładzone oraz wzmocnione. W kremie można znaleźć również laktoferynę, immunoglobiny, laktoperyksedazę, jak również lizozym, co przekłada się na wyjątkowo skuteczne działanie antygrzybicze, antybakteryjne i przeciwwirusowe. Osłabione paznokcie są bardziej podatne na różnorodne infekcje i zakażenia, dlatego tego typu substancje mogą zminimalizować ryzyko groźnego wpływu bakterii, wirusów oraz grzybów.

Pomyśl o ochronie swoich paznokci z Podopharm ONYGEN

Krem Podopharm ONYGEN to preparat, który – w przypadku, gdy główną przyczyną onycholizy są zakażenia grzybicze – warto łączyć z innym środkiem, tj. z Mykoboosterem marki Podopharm. Taki duet to większa szansa na szybsze wyleczenie. Najlepsze rezultaty daje nakładanie kremu Podopharm ONYGEN rano, a wieczorem zastosowanie Mykoboostera.

W kremie Podopharm ONYGEN znajdują się czynniki wzrostu, pochodne kwasów nukleinowych, a także tłuszcze i węglowodany, niezbędne w terapii onycholizy. O największej wartości tego kremu świadczą natomiast zawarte w nim białka takie jak: immunoglobuliny, laktoferyna, lizozym, laktoperoksydaza. Te składniki wyróżniają się intensywnym działaniem przeciwgrzybiczym, przeciwwirusowym oraz antybakteryjnym.

Warto wspomnieć tu nieco o działaniu Mykoboostera, który jest mieszanką olejku z drzewa herbacianego, olejku z tamanu, olejku z mięty pieprzowej, a także olejku z oregano. Środki te stanowią dobry sposób na walkę z onycholizą, ponieważ wykazują działanie przeciwgrzybicze, pielęgnacyjne oraz antybakteryjne.

Czas na wzmocnienie paznokci

W terapii paznokci dotkniętych onycholizą równie istotne, co pozbycie się ryzyka zakażenia grzybiczego, bakteryjnego czy wirusowego, jest zadbanie o wzmocnienie paznokci. Takim środkiem, który idealnie nadaje się do realizacji tego zadania jest Podopharm Onygen set wzmocnienie paznokci, czyli duet: kremu Onygen i intensywnie wzmacniającego serum do paznokci.

Intensywnie wzmacniające serum to mieszanka kilku olejków, takich jak: tamanu, canola oraz kiełków pszenicy. Takie połączenie wykazuje działanie intensywnie regenerujące oraz nawilżające, co jest ważne w procesie leczenia i dalszej rekonwalescencji. Aby zapobiec rozdwajaniu się i łamaniu paznokci, producenci tego serum uzupełnili go również o witaminę E. Preparat zaleca się stosować dwa razy dziennie.

Onycholiza paznokci to problem, z którym można sobie poradzić. Przede wszystkim należy skonsultować się ze specjalistą, który opracuje plan działania w celu pozbycia się onycholizy. Po drugie, trzeba korzystać ze sprawdzonych preparatów, które pomogą w walce z tą chorobą. Pamiętaj, że na ostateczne efekty trzeba poczekać nieco dłużej. Ma na to wpływ czas odrostu płytki paznokciowej (paznokcie u stóp rosną 4 razy wolniej niż u rąk).

Poznaj nasze... Najnowsze wpisy na blogu