Salony podologiczne

Ekspresowa wysyłka

Darmowe próbki

Doradztwo

Nadpotliwość

Typ skóry

Konsystencja

Problem

Działanie

Dedykowane

Marka

Nadpotliwość stóp

Nadpotliwość stóp to zjawisko, które bardzo często towarzyszy przegrzaniu organizmu, wielu chorobom czy po prostu brakowi higieny. Nie bez znaczenia pozostają także nawyki związane z noszeniem odpowiednich skarpetek i butów.

Nadpotliwość to dolegliwość skóry, która polega na tym, że gruczoły potowe produkują zbyt duże ilości potu. Ze względu na to, że stopa to miejsce na ciele, gdzie liczba gruczołów potowych jest największa, nadpotliwość stóp może być szczególnie dokuczliwa.

 

Dlaczego trzeba leczyć nadpotliwość stóp?

Nadmierna potliwość stóp to dolegliwość, którą trzeba i warto leczyć. Zaniedbanie w tym względzie może prowadzić do wielu przykrych konsekwencji. Warto tu chociażby wspomnieć o tym, że nadpotliwość stóp może spowodować macerację naskórka, a także przyczynić się do powstawania pęknięć, które mogą ułatwić drobnoustrojom, bakteriom, grzybom czy wirusom wniknięcie w skórę. W efekcie może to wywołać wiele zakażeń i stanów zapalnych. Nadpotliwość sprzyja więc rozwojowi infekcji oraz grzybicy. Wymienia się ją także wśród przyczyn występowania kurzajek wirusowych. Co więcej pot, łącząc się z drobnoustrojami na powierzchni skóry, może sprawiać, że stopy zaczną nieprzyjemnie pachnieć.

 

Co stosować na pocące się stopy?

  • Pedibaehr deo spray do stóp na potliwość z farnesolem – to rozwiązanie, dzięki któremu długo będziesz odczuwać świeżość stóp. Zawarte w spray’u składniki aktywne skutecznie ograniczają pracę gruczołów potowych, przez co wydzielanie potu zaczyna być normalizowane. Za działanie Pedibaehr deo spray’u do stóp na potliwość odpowiadają dwa główne komponenty, do których zalicza się: chlorek glinu – nie tylko zabezpieczający przed nadmiernym działaniem gruczołów potowych, ale także eliminujący nieprzyjemny zapach stóp oraz glicerynę – cząsteczki tej substancji wnikają do wnętrza naskórka, gliceryna łagodzi podrażnienia, uelastycznia skórę.
  • Pedibaehr deo balsam do stóp na potliwość z farnesolem – swoją skuteczność w walce z nadpotliwością wskazany preparat zawdzięcza połączeniu czterech składników: chlorku glinu, triclosanu, pantenolowi, a także alantoinie. Chlorek glinu reguluje proces nadmiernego wydostawania się potu z gruczołów potowych na stopie, a także eliminuje przykry zapach stóp. Z kolei triclosan wykazuje działanie bakteriobójcze i przeciwgrzybicze. Alantoina działa przeciwzapalnie i nawilżająco, łagodząc w ten sposób podrażnienia, natomiast pantenol, określany też prowitaminą B5, przyspiesza proces regeneracji stóp, wzmacnia naturalną barierę wodno-lipidową oraz chroni przed przesuszeniem i stanem zapalnym skóry. Formuła balsamu pozwala na łatwe nakładanie preparatu na stopy. Najlepiej robić to rano i poczekać do całkowitego wchłonięcia się substancji.
  • Pedibaehr pianka do stóp z clotrimazolem na potliwość 125 ml – lekka formuła, niezwykle szybkie wchłanianie, a także skuteczne składniki w walce z nadpotliwością. To wszystko sprawia, że po ten preparat sięga wiele osób z problemem zbyt intensywnego pocenia się stóp. W składzie tego produktu znajduje się 6 różnych substancji, z których każda jest istotna z punktu widzenia leczenia problemu.
  • Syneo 5 antyperspirant w spray’u – zabezpiecza przed potem i nieprzyjemnym zapachem. To środek, który – ze względu na jego intensywne działanie – stosuje się raz na 5 dni. Na czystą i suchą skórę, należy zaaplikować preparat i poczekać do całkowitego wyschnięcia. Rano należy umyć skórę i całą procedurę powtórzyć dopiero za około 5 dni. Syneo 5 antyperspirant działa w taki sposób, że zmniejsza przekrój ujścia gruczołów potowych, przez co skóra wydziela zdecydowanie mniejszą ilość potu.

Pamiętaj – aby cieszyć się zdrowiem stóp, niezbędne jest korzystanie z regularnej opieki podologa lub lekarza dermatologa. Podolog może zaproponować Ci również konkretne zabiegi na stopy, które mogą zminimalizować pocenie się stóp.