Salony podologiczne

Ekspresowa wysyłka

Darmowe próbki

Doradztwo

Grzybica skóry

Typ skóry

Konsystencja

Problem

Działanie

Dedykowane

Marka

Grzybica skóry

Grzybica to podstępna choroba, która w zasadzie może zająć każdą część ciała, w tym stopy oraz paznokcie. Z tego względu nie trzeba wstydzić się swoich dolegliwości, tylko sięgnąć po pomoc. Wbrew obiegowym opiniom przyczyną wystąpienia grzybicy stóp i paznokci wcale nie musi być niedostateczna higiena, choć oczywiście może mieć to związek. Okazuje się jednak, że również nadmierne moczenie stóp i następnie ich niewycieranie do sucha może zwiększać ryzyko wystąpienia choroby. Dzieje się tak dlatego, że grzybicy sprzyja wilgoć. Mądrą profilaktyką będzie więc dbanie o to, by po każdym myciu wycierać stopy do sucha. Niewskazane jest również noszenie butów oraz skarpet, które nie przepuszczają powietrza. Nadpotliwość także może zwiększać ryzyko grzybicy.

Na rozwój grzybicy wpływ mają również inne choroby, takie jak: cukrzyca, otyłość, zaburzenia układu odpornościowego, anemia, a także stosowanie chemioterapii, leczenia sterydami czy innych leków.

Aby zabezpieczyć się przed grzybicą, należy nosić obuwie ochronne w miejscach, gdzie łatwo o zakażenie – wspólnych prysznicach czy basenach.

Grzybica skóry objawia się zmianami o charakterze rumieniowato-złuszczającym. Stopy mogą wyglądać jak po bardzo intensywnym peelingu, następnie naskórek staje się pomarszczony i białawy. Pojawiają się też pęcherzyki z ropą, która może nieprzyjemnie pachnieć. Choroba może rozsiać się między palcami, ale też na całej powierzchni stopy. Chorobie towarzyszy często ból i swędzenie.

Co stosować na grzybicę skóry na stopach?

Poniżej lista sprawdzony preparatów do codziennej pielęgnacji skóry

  • Pedibaehr pianka do stóp z mikrosrebrem – do pielęgnacji suchej, wrażliwej, podatnej na infekcje grzybicze skóry. Produkt bezpieczny do stosowania dla osób z problemami diabetologicznymi. Pianka z mikrosrebrem jest produktem wegańskim. W jej składzie znalazły się m.in. olej z wiesiołka i wyciąg z nagietka, które intensywnie regenerują suchą i wrażliwą skórę. Obecność mocznika i sorbitolu wspomaga proces optymalnego nawilżenia. Pantenol i alantoina korzystnie wpływają na regenerację zniszczonej i podrażnionej skóry. Natomiast mikrosrebro w połączeniu z kwasem mlekowym zmniejsza ryzyko infekcji grzybiczych.
  • Prontoman Protect spray do stóp – niezawodna ochrona skóry wrażliwej na infekcje grzybicze, bakteryjne i wirusowe. Produkt zwalcza 99,9% niechcianych grzybów, wirusów i bakterii. Czysto mineralny roztwór na bazie technologii ECA skutecznie chroni przed grzybicą stóp, nie wysuszając skóry. Dlatego produkt ten powinien być stosowany nie tylko w przypadku nawracających infekcji grzybiczych, ale również jako codzienna profilaktyka. Szczególnie w przypadku osób aktywnych fizycznie. Prontoman Protect może być stosowany przez cukrzyków, alergików, dzieci i osoby z bardzo wrażliwą skórą. Testy wykazały bardzo dobrą tolerancję dermatologiczną.
  • Podopharm Podoflex przeciwgrzybiczy spray do stóp – do profilaktyki, również w przypadku nawracających infekcji grzybiczych. To również doskonały wybór w przypadku sportowców, osób regularnie korzystających z basenu czy diabetyków. Spray wykazuje właściwości antybakteryjne i skutecznie chroni przed infekcjami grzybiczymi. Sekretem jego skuteczności jest opatentowanych składnik Dermosoft® Decalact liquid, w wysokim, 2% stężeniu. Oprócz właściwości przeciwgrzybiczych składnik ten jest również skuteczny w walce z nadmiernym poceniem.
  • Alba ochronny spray do skóry i paznokci – do pielęgnacji paznokci i skóry stóp, zapewniający ochronę przeciwgrzybiczą i przeciwbakteryjną. Spray można stosować również w przypadku problemów z nadpotliwością. Jednym z głównych zastosowań spray’u jest pielęgnacja i ochrona zwłaszcza w przypadku grzybicy i zakażeń pałeczką ropy błękitnej (Pseudomonas aeruginosa). Regularne stosowanie skutecznie zapobiega nawrotom zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. W skład produktu wchodzą m.in. 4 olejki: z grejpfruta, drzewa herbacianego, mięty pieprzowej i oregano.